Necmettin (A Koyunlu) ,   Merhabalar, Iyi yayinlar SIRADAKI PARCAYI EMIN YASAR EMINAGAOGLU, METIN EMINAGAOGLU VE TANER EMINAGAOLU ICIN ISTIYorUM.brbrSELAMLAR VE SAYGILAR br...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
whatsapp istek hattı tel: 0531 300 1982
 
 

Katarlı İş Adamları, Artvin'de Ziyaretlerde Bulundu

 

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla'nın daveti üzerine Artvin'e gelen Katarlı iş adamları, Vali Ömer Doğanay'ı ziyaret etti.

AK Parti  Artvin  Milletvekili  İsrafil Kışlanın daveti üzerine  Artvine gelen Katarlı iş adamları, Vali  Ömer Doğanayı ziyaret etti.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarette,  Artvinin doğal güzelliklerinin yer aldığı tanıtım filmi, Arapça çevrisiyle konuk iş adamlarına izlettirildi.

Vali Doğanay, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek,  Artvinin bağrında barındırdığı doğal güzellikleriyle adeta yeryüzü cenneti olduğunu söyledi.

Artvinin turizmden hak ettiği payı alabilmesi için Valilik olarak büyük gayret sarf ettiklerini belirten Doğanay, "İlimizin doğal güzelliğini herkesin ölmeden mutlaka bir gün görmesini arzuluyoruz.  Artvin görülmeye ve yaşanmaya değer bir güzelliğe sahip." dedi.

Milletvekili Kışla ise,  Artvinin bozulmamış doğasıyla ziyaretçilerini büyülediğini vurgulayarak, şunları kaydetti: 

"İlimizin geleceği eğitim ve turizme bağlıdır. Komşu illerimiz  Rize ve  Trabzon özellikle son yıllarda çok turist çekiyor.  Artvin olarak bizler de turizmden hak ettiğimiz payı alarak bölgenin tanıtımına ve ekonomisine katkı sağlamayı arzuluyoruz.  Artvinde özellikle turizme hitap edecek bölgelerin uzun gelişim planlarını yaptırarak onaylattık.  
Borçka  Karagöl,  Şavşat  Karagöl, Hatila Vadisi gibi doğal güzelliklere sahibiz. Bu bölgeler çok turist çekiyor ve çekmeye devam edecek. Bu turizm bölgelerinde keyfi bir yapılaşmaya asla müsaade etmeyeceğiz."

Katarlı konuklarından üç talebi bulunduğunu kaydeden Kışla, "İlimizin doğal güzelliklerini Arap dünyasına tanıtım noktasında bize yardımcı olsunlar. Turizm acenteleriyle Arap turistleri ilimize getirmelerini ve tatil köyü mantığında turizm yatırımlarını yapmalarını arzuluyoruz." diye konuştu.

Katarlı işadamı Hasim Al Awadi de,  Artvinin doğasına hayran kaldığını belirterek, keşfedilmemiş doğal güzelliğe sahip bölgenin yapılacak yeni turizm yatırımlarıyla bir turizm destinasyonu olacağı kanısına vardıklarını söyledi.

Artvinin anlatıldığından daha güzel bir bölgeye sahip olduğunu anlatan Awadi, şöyle konuştu: 

"Borçka,  Şavşat ilçelerinin Karagöllerini ziyaret ederek yerinde gördük. Doğal şelaleleri ve yemyeşil doğasına bayıldık.  Artvin adeta barajlar ve göller şehri olmuş. Her türlü alternatif turizme sahip.  Artvinin Arap dünyasında tanıtılması ve Arap turistlerin buraya getirilmesi için ülkemize döner dönmez çalışmalara başlayacağız. Umarım kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayıp cennet köşesi  Artvine hak ettiği turist akışını sağlayacağımızı düşünüyoruz."

Öte yandan Katarlı iş adamları,  Milletvekili Kışla ve İl Kültür ve Turizm Müdürü  Ömer Gümüş eşliğinde 2 gün süresince  Artvin Kafkasör,  Arhavi  Mençuna Şelalesi,  Borçka  Camili Havzası,  Borçka  Karagöl,  Şavşat  Karagöl,  Şavşat Yavuzköy ve  Çermik bölgelerini de ziyaret etti.

 
Tarih       : 24 Eylül 2017
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2017                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur